تحلیل تریلر فیلم Justice League در کامیک کان 2016 | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

تحلیل تریلر فیلم Justice League در کامیک کان 2016

وارنر در نمایشگاه کامیک کان 2016، از اولین تریلر فیلم لیگ عدالت (Justice league) رونمایی کرد. در این تریلر بروس‌ وین را می‌بینیم که تلاش می‌کند تیمی از بهترین ابرقهرمانان دنیای DC را برای مقابله با خطری بزرگ، گرد هم آورد. در ادامه نگاه دقیقی به چند شخصیت کلیدی از جمله فلش (The flash)، سایبورگ (Cyborg) و آکوامن (Aquaman) هم خواهیم داشت. با تحلیل و موشکافی اولین تریلر لیگ عدالت (Justice league) همراه گیم‌شات باشید. 

Justice League

 

پس از اتفاقاتی که در فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» به وقوع پیوست، متوجه شدیم که سیاره زمین به زودی با خطر بسیار بزرگی رو به رو خواهد شد. خطری که لکس‌لوثر هم راه گریزی برای آن نمی‌دید. اکنون بروس وین باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا «لیگ عدالت» (Justice League) را شکل دهد. در فیلم قبل شاهد بودیم که واندروومن، بتمن و سوپرمن برای مبارزه با هیولای کریپتونی یعنی «دومزدی» (Doomsday) متحد شدند. بعد از اکران این فیلم و بازخوردهایی که داشت، دی‌سی (Dc)، وارنر و عوامل فیلم تصمیم گرفتند اشتباهات گذشته را جبران کنند و اثری بسازند که بیشتر با مذاق مخاطب سازگار باشد. اولین تریلر فیلم لیگ عدالت (Justice League) به سراغ شخصیت‌هایی می‌رود که طرفداران برای دیدن آن‌ها لحظه‌شماری می‌کردند. 

 

تحلیل اولین تریلر فیلم Justice League 

 

آکوامن (Aquaman)

Justice League

 اول از همه به سراغ آکوامن (Aquaman) می‌رویم. بروس وین در ابتدای تریلر در حال صحبت با اهالی یک روستا است. او از غریبه‌ای سخن می‌گوید که از دریا می‌آید و در زمستان برای اهالی آن منطقه ماهی می‌آورد. سپس بروس (در حالی که ظاهرش احتمالاً بخاطر سفری که داشته تغییر کرده) می‌گوید:

بر این باور هستم که یک دشمن از مکانی دورافتاده درحال آمدن است. من به دنبال مبارزانی برای تشکیل یک اتحاد هستم تا بتوانیم از خودمان در برابر آن‌ها دفاع کنیم.

وقتی که بروس وین از دشمن صحبت می‌کند، می‌دانیم منظوری جز نیروهای «دارکساید» ندارد. اگر فیلم «بتمن علیه سوپرمن» را تماشا کرده باشید، حتماً یکی از کابوس‌های بروس‌وین در آن فیلم را به خاطر می‌آورید. در تصویر زیر می‌توانید «پارادیمن‌ها» (Parademones) یا همان سربازان پرنده دارکساید (Darkseid) را مشاهده کنید.

Justice League

Justice League

بعد از سخنان بروس وین، آکوامن را برای اولین بار، خارج از آب مشاهده می‌کنیم. آکوامن را پیش از این، در ویدیوی کوتاهی که از فایل‌های لکس‌لوثر در فیلم «طلوع عدالت» به دست آمده بود، مشاهده کرده بودیم. حدس ما این است که آکوامن (Aquaman) در ابتدا راضی به ملحق شدن به لیگ عدالت نشود.

Justice League

در تصویر زیر می‌بینیم که اولین دیدار آکوامن و بروس وین تنها به «صحبت» ختم نمی‌شود.

Justice League

 

جعبه مادر (Mother Box)

Justice League

در تریلر، جعبه‌ای وجود دارد که چند نفر در حال دفن کردن آن در زمین هستندکه احتمالاً یک جعبه مادر (Mother Box) یا یک شی به همان اهمیت است. آیا قبلاً جعبه مادر (Mother Box) را دیده بودیم؟ برای یافتن پاسخ، باز هم باید به فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» (Batman v Superman: Dawn of Justice) رجوع کنیم. در فیلم، این تکنولوژی فضایی به طور اتفاقی برای خلق سایبورگ (Cyborg) به کار گرفته می‌شود.

Justice League

اما دقیقاً نمی‌دانیم این جنگ‌جویان باستانی که جعبه را دفن می‌کنند چه کسانی هستند. به نظر می‌رسد آن‌ها از گروه خدایان قدیم (Old Gods) باشند که به همراه آمازون‌ها (Amazons) و آتلانتیسی‌ها (Atlantis)، جعبه‌های مادر (Mother Box) را برای حفظ قدرت، نزد خود نگه داشته بودند. این موضوع نشان می‌دهد که این جعبه‌ها از گذشته‌ای بسیار دور به جا مانده‌اند. احتمالاً هدف «استپن ولف» (SteppenWolf) و نیروهای دارکساید، به دست آوردن همین جعبه‌ها است. این هم تصویری از «استپن ولف» در فیلم «بتمن علیه سوپرمن» که در آن سه جعبه کاملاً قابل تشخیص است:

Justice League

 

فلش (The Flash)

Justice League

کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) تصمیم گرفته که دنیای سینمایی و تلویزیونی ابرقهرمانان DC جدا از هم باشند. تاکنون دو فصل از سریال فلش (The Flash) از شبکه CW پخش شده است. در سریال گرنت گاستین (Grant Gustin) نقش بری آلن/فلش را بازی می‌کند اما در فیلم Justice League ایفای نقش «سریع‌ترین مرد زنده دنیا» به ازرا میلر (Ezra Miller) سپرده شده است. در تصویر زیر می‌توانید نگاهی به لباس فلش در نسخه سینمایی و تلویزیونی داشته باشید و تفاوت‌های آشکار آن‌ها را ببینید. 

Justice League

لباس ازرا میلر از قطعات متعددی ساخته شده است و بیشتر شبیه یک زره به نظر می‌رسد. اما لباس گرنت گاستین بسیار ساده است و از یک طراحی ابتدایی بهره می‌برد. برخی  از طرفداران معتقد بودند که سازندگان فیلم باید از گرنت به عنوان فلش استفاده می‌کردند. نظر نگارنده این است که شرکت وارنر و سازندگان فیلم تصمیم کاملاً صحیحی را در مورد فلش (The Flash) اتخاذ کرده‌اند. به هرحال یک سریال معمولی و یک اثر سینمایی بزرگ و پرخرج را نمی‌توان در یک گروه قرار داد. «ازرا میلر» (Ezra Miller) در نگاه اول برای نقش بری آلن/فلش مناسب به نظر می‌رسد اما باید برای دریافت اطلاعات بیشتر، منتظر بمانیم.

Justice League

 

Justice League

در تریلر بروس وین را می‌بینیم که وارد آزمایشگاه «بری آلن» (Barry Allen) شده و همان جا در انتظار آمدن اوست. بروس می‌گوید که به دنبال افرادی با قدرت‌های خاص می‌گردد اما بری آلن داشتن چنین قابلیتی را رد می کند. بروس وین برای اثبات ادعای خود، یک بترنگ (Batarang) به سوی «بری آلن» (Barry Allen) پرتاب می‌کند. سپس همه چیز به حالت آهسته در می‌آید و چند لحظه زمان می‌برد تا بری آلن متوجه ‌شود که در مقابل «بتمن» ایستاده است. او با استفاده از نیروی سرعت، که اثرش را می‌توانیم به صورت جرقه‌های الکتریکی ببینیم، به سادگی بترنگ را مهار می‌کند.

Justice League

کاملاً مشخص است که سازندگان این فیلم، کمی از فضای تاریک و جدی «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» که انتقادات زیادی از آن شد، فاصله گرفته‌اند. برای مثال به مکالمه میان فلش و بروس وین توجه کنید. آلن بدون کمترین اتلاف وقتی می‌پذیرد که با بتمن همراه شود و دلیلش این است که به دوست نیاز دارد! او حتی می‌خواهد بترنگ را هم برای خود نگه دارد. این سکانس شباهت زیادی به فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (Captain America: Civil War) داشت که در آن «تونی استارک» (Tony Stark)، «پیتر پارکر» را به تیم خودش دعوت می‌‎کند.

بتمن (Batman)

Justice League

قبل از عرضه فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» (Batman v Superman: Dawn of Justice) و هنگامی که خبر انتخاب شدن بن افلک (Ben Affleck)  برای نقش بتمن منتشر شد، شاهد واکنش‌های متفاوتی نسبت به این موضوع بودیم. طرفدارانی که هنوز تحت تاثیر فیلم‌های نولان قرار داشتند، حضور افلک به عنوان بتمن را درک نمی‌کردند. بعد از اکران فیلم دیدیم که بازی بن افلک با بازخوردهای مناسبی روبه‌رو شد و برخی ادعا کردند که بهترین بتمن را در این فیلم دیده‌اند. نسخه‌ای که زک اسنایدر از بتمن به تصویر کشید، به وضوح از کامیک «شوالیه تاریکی بازمی‌گردد» (The dark knight returns) و همین طور مجموعه تیمارستان آرکهام (Arkham Asylum) تاثیر گرفته است. در ظاهر بتمن تغییر خاصی نسبت به فیلم قبل مشاهده نمی‌شود. بهتر است یادآوری کنیم که خود بتمن برخلاف فلش، آکوامن یا واندروومن هیچ قدرت خاصی ندارد اما به یکی از مهم‌ترین اعضای این گروه تبدیل شده است.

Justice League

سایبورگ (Cyborg)

Justice League

«ری فیشر» (Ray Fisher) در این فیلم در نقش یکی از اعضای لیگ عدالت به نام سایبورگ (Cyborg) حضور پیدا می‌کند. این شخصیت که «ویکتور استون» (Victor Stone) نام دارد، توسط جعبه مادر (Mother Box) که نوعی تکنولوژی فضایی است، تبدیل به موجودی نیمه انسان/نیمه ماشین به نام سایبورگ شد. در این تریلر برای اولین بار می‌توان ظاهر سایبورگ را به درستی مشاهده کرد.

Justice League

همچنین صحبت‌هایی میان او و بتمن رد و بدل می‌شود:

  • سایبورگ: در موردت شنیدم. فکر نمی‌کردم واقعی باشی.
  • بتمن: من واقعی هستم فقط وقتی که به کار بیاد.

در تریلر کامیک‌ کان (Comic con) اثری از سو

ادامه را مطالعه کنید در گیم شات

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است