کدهای ارور رایج گوگل پلی و نحوه رفع آن‌ها | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

کدهای ارور رایج گوگل پلی و نحوه رفع آن‌ها

 

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که اپ جالبی را پیدا کنید و سعی کنید دانلودش کنید که ناگهان پیام خطای مرموزی از طرف گوگل پلی، دریافت می‌کنید که حاوی اعداد به ظاهر تصادفی است. خیلی آزاردهنده است، درست است؟ در این مقاله، بیشتر کدهای ارور رایج گوگل پلی و معنی و نحوه حل آن‌ها را باهم بررسی می‌کنیم.

راه‌ حل‌های ارورها که در زیر توضیح داده شده‌ است، حاصل تجربه نویسندگان، خوانندگان و اعضای انجمن‌های تخصصی بوده‌ است. اگر شما با هرگونه مشکل دیگری در گوگل پلی روبرو شده‌اید، تجربه خود را با ما در بخش کامنت‌ها و انجمن به اشتراک بگذارید.

ارور شماره DF-BPA-09 گوگل پلی (ارور در پردازش خرید)

مشکل

این ارور اغلب هنگام دانلود یک اپ اتفاق می‌افتد. این ارور با دانلود دوباره به راحتی از بین نمی‌رود، بنابراین شما باید به تنظیمات بروید.

راه‌حل

این مشکل از طرف کاربران نیست و به خود گوگل پلی ربط دارد. ما امیدواریم این مشکل در آینده نزدیک حل شود. در این میان، کاری که شما می‌توانید انجام دهید:

  • به تنظیمات گوشی خود بروید.
  • برروی Apps یا Application manager، بسته به نوع گوشی‌تان، کلیک کنید.
  • برروی ستون All بزنید.
  • اسکرول کنید تا به Google Services Framework برسید.
  • در نهایت، Clear data را انتخاب کرده و OK را بزنید.

اگر این راه‌حل کار نکرد، از روی کامپیوتر خود به سایت گوگل پلی بروید و اپی که هنگام نصب از طریق گوشی هوشمند یا تبلت، مشکل دارد را نصب کنید. وقتی به دستگاه خود بازگردید، اپ باید نصب شود.

کدهای ارور رایج گوگل پلیارور 194 گوگل پلی

مشکل

این ارور هنگامی رخ می‌دهد که سعی در دانلود بازی یا اپ از گوگل پلی دارید.

راه‌حل

یک راه‌حل برای این مشکل، پاک‌کردن حافظه کش Google Play Services و Google Play Store است.

  • به تنظیمات و بعد Apps یا Application manager بروید.
  • در ستون All اسکرول کنید تا به اپ Google Play Store برسید.
  • Details اپ را باز کرده و دکمه Force stop را بزنید.
  • بعد برروی دکمه Clear data کلیک کنید.

حالا مراحل بالا را دوباره تکرار کرده و این دفعه Google Play Services را جایگزین Google Play Store در مرحله دو کرده و دانلود را دوباره انجام دهید.

اگر موثر واقع نشد، نگران نباشید، مشکل در حال حاضر حل شده‌ است و در بروزرسانی نسخه بعدی گوگل پلی خواهد آمد. فقط مطمئن شوید آخرین نسخه Google Play Store APK را دارید و دیگر نباید این مشکل را تجربه کنید.

کدهای ارور رایج گوگل پلیارور 495 گوگل پلی

مشکل

مشکل در دانلود و بروزرسانی اپ‌ها از طریق پلی استور

راه‌حل

داده‌های Google Play Store و Google Play Services را از مسیر زیر پاک کنید:

Settings > Apps > All > Google Play Store > Clear data

(توجه: این کار یک گوگل آی‌دی جدید به دستگاه شما اختصاص خواهد داد، همانطور که هنگام برگرداندن به تنظیمات کارخانه نیز این اتفاق می‌افتد. در اثر این کار، ممکن است برخی اپ‌های گوگل شما بطور نامعقول کار کنند.)

اکانت گوگل روی دستگاه‌تان را پاک، گوشی را ریبوت و دوباره اکانت گوگل خود را از مسیر زیر به آن اضافه کنید:

Settings > Accounts > Add Account > Google Account

ارور 941 گوگل پلی

مشکل

قطعی هنگام بروزرسانی

راه‌حل

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و Clear Data و Clear Cache را بزنید. در همان محل، اسکرول کرده تا به Download Manager برسید. دوباره در این قسمت نیز Clear Cache و Clear Data را بزنید. حالا دوباره بروزرسانی را امتحان کنید.

کدهای ارور رایج گوگل پلیارور rh01 گوگل پلی

مشکل

ارور در بازیابی اطلاعات از سرور

راه‌حل 1

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و برروی Clear Cache و Clear Data کلیک کنید. برای Google Services Framework نیز همین کار را انجام دهید.

راه‌حل 2

اکانت جیمیل خود را پاک، دستگاه را ریستارت و دوباره اکانت جیمیل‌تان را اضافه کنید.

ارور rpc:s-5:aec-0 گوگل پلی

مشکل

ارور در بازیابی اطلاعات از سرور

راه‌حل

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و برروی Clear Cache و Uninstall updates کلیک کنید. همین کار را برای Google Services Framework و  Download Manager انجام دهید.

ارور 504 گوگل پلی

مشکل

اپ نمی‌تواند بخاطر بروز یک ارور دانلود شود.

راه‌حل 1

بطور معمول، به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و برروی Clear Cache و Clear Data کلیک کنید. برای Google Services Framework نیز همین کار را انجام دهید.

راه‌حل 2

سعی کنید اکانت جیمیل خود را پاک کنید.

ارور 505 گوگل پلی

مشکل

دو یا چند اپ با مجوزهای تکراری

راه‌حل

شما باید اپی را که با اپی که می‌خواهید نصب کنید، مجوزهای یکسان دارد، پیدا کرده و مشکل را برطرف کنید. برای این کار: فایل APK اپ موردنظر خود را پیدا کرده و با استفاده از Lucky Patcher backup، برای ریستور کردن آن تلاش کنید. بعد از استفاده از این ابزار، باید یک پنجره هشدار دهنده باز شود که نشان دهد کدام اپ مغایرت دارد. این همان اپی است که باید حذف کنید.

ارور 491 گوگل پلی

مشکل

دانلود و بروزرسانی غیرممکن است.

راه‌حل

به تنظیمات رفته و بعد به Accounts and Google بروید تا اکانت گوگل خود را حذف کنید. دستگاه را ریبوت و یکبار دیگر اکانت خود را اضافه کنید. بعد، در تنظیمات، به Apps بروید و ستون All را بیاورید. تا رسیدن به Google Services اسکرول کنید، بعد Clear data را بزنید و در نهایت برروی Force Stop کلیک کنید.

کدهای ارور رایج گوگل پلیارور 498 گوگل پلی

مشکل

قطع دانلود از گوگل پلی

راه‌حل

مشکل از پر بودن حافظه کش دستگاه شماست. اپ و فایل‌های غیرضروری را پاک کنید. با فشار دادن دکمه کم‌کردن صدا، پاور و دکمه خانه (در گوشی‌های سامسونگ) و فشار دادن دکمه کم‌کردن صدا و پاور (در بیشتر گوشی‌های موجود)، گوشی را در مود ریکاوری، ریستارت کنید.

این مود گزینه‌های دیگری را فراهم می‌کند. با دکمه‌های کم و زیادکردن صدا، بین گزینه‌ها حرکت کرده و Wipe cache partition را انتخاب کنید. برای تایید انتخاب از دکمه پاور استفاده کنید.

ارور 919 گوگل پلی

مشکل

اپ‌ها دانلود می‌شوند، اما بعد از دانلود باز نمی‌شوند.

راه‌حل

دیگر فضایی برروی حافظه دستگاه‌تان وجود ندارد. همه محتواهای غیرضروری خود را از بین ببرید، مانند موزیک‌ها، ویدیوها و یا اپ‌های پرحجم! به همین راحتی…

کدهای ارور رایج گوگل پلیارور 413 گوگل پلی

مشکل

دانلود و بروزرسانی اپ‌ها غیرممکن است. اگر از پراکسی استفاده می‌کنید، به یاد داشته‌ باشید، ممکن است این کار باعث مشکل در عملیات گوگل پلی شود.

راه‌حل

در تنظیمات، Apps (یا Application manager) را پیدا کرده و به ستون All بروید. به پایین اسکرول کنید تا به Google Services برسید، برروی Clear Cache و بعد Force Stop کلیک کنید. همین کار را با اپ Google Play Store هم انجام دهید و کش مرورگر خود را نیز پاک کنید.

ارور 921 گوگل پلی

مشکل

شما نمی‌توانید اپ دانلود کنید.

راه‌حل

سعی‌کنید کش Google Play Store را پاک کنید. اگر باز هم مشکل داشتید، همه دیتای اپ Play Store را پاک کنید، اما خواهش می‌کنم توجه داشته‌ باشید، با این کار، تمام تنظیمات شما از بین خواهد رفت. به عنوان آخرین چاره، اکانت گوگل خود را پاک، دستگاه را ریستارت و دوباره آن را وارد کنید.

کدهای ارور رایج گوگل پلیفایل پکیج نامعتبر

مشکل

ارور Play Store

راه‌حل

به Settings > Apps > All بروید و اپی که باعث این مشکل شده را پیدا کنید. کش و دیتای آن را پاک کرده و دوباره امتحان کنید.

راه‌حل 2

اپ را از طریق سایت گوگل پلی نصب کنید.

راه‌حل 3

وای‌فای را خاموش کرده و اپ را با استفاده از شبکه موبایل، دانلود یا بروزرسانی کنید.

راه‌حل 4

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و کش و دیتای آن را پاک کنید.

راه‌حل 5

اکانت گوگل خود را پاک، دستگاه را ریستارت و دوباره آن را وارد کنید.

ارور 403 گوگل پلی

مشکل

دانلود غیرممکن و درخواست شما پذیرفته نشده است. این اتفاق معمولا زمانی رخ می‌دهد که دو اکانت بخواهند از یک دستگاه برای خرید اپ استفاده کنند.

راه‌حل

با اکانت صحیح خود به گوگل پلی بروید. اپ موردنظر را حذفکنید. دوباره سعی کنید اپ را دانلود کرده و بعد دکمه خرید را بزنید.

راه‌حل 2

برای غیرفعال‌کردن پراکسی‌ که احتملا استفاده می‌کنید، به تنظیمات رفته و Wireless and Networks (یا More networks) و بعد Mobile Network را انتخاب کنید. سپس APN را که مخفف Access Point Name است، انتخاب کرده و تمام گزینه‌های VPN را پاک کنید. شما همیشه می‌توانید تنظیمات پراکسی را دوباره بازگردانید.

کدهای ارور رایج گوگل پلیراه‌حل 3

راه‌حل دیگر، پاک‌کردن تمام تاریخچه جستجوهای شما در گوگل پلی است. برای این کار دکمه تنظیمات را انتخاب کرده و بعد Clear search history را بزنید.

راه‌حل 4

یک حساب کاربری جدید بسازید و از آن در گوگل پلی استفاده کنید. به Google Play بروید دکمه منو را انتخاب کنید. بعد Accounts را بزنید و New Gmail account را انتخاب کنید. سپس دوباره اپ را نصب کنید.

ارور 923 گوگل پلی

مشکل

دانلود غیرممکن است: رخداد ارور هنگام سینک‌شدن اکانت گوگل یا ناکافی بودن حافظه کش.

راه‌حل

اکانت گوگل خود را حذف کرده و هر اپی که حافظه دستگاه شما را اشغال کرده‌است را پاک کنید. سپس، دستگاه خود را در مود ریکاوری، ریبوت کنید. Wipe cache partition را انتخاب کرده و دستگاه‌تان را راه‌اندازی کنید. نگران نباشید، اطلاعات شخصی شما پاک نخواهد

ادامه را مطالعه کنید در آی تی رسان

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است