قانون طلاق | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

قانون طلاق

طلاق در لغت به معنی گشودن گره و رها کردن است. در حقوق طلاق عبارت است از انحلال نکاح دائم با شرایط و تشریفات خاص. بر اساس قانون، طلاق خاص نکاح دائم است و در عقد موقت طلاق وجود ندارد؛ زیرا زن در عقد موقت با انقضاء مدت یا بذل )بخشیدن مدت باقی‌مانده از عقد موقت( از طرف شوهر، از زوجیت خارج می‌شود. طلاق حقي نيست كه به مرد عطا شده باشد و از زن بازداشته شده باشد بلكه طلاق آخرين راه چاره ايست كه براي پايان دادن به زندگيهاي بدون عاطفه و مشقت بار در نظر گرفته شده است به همين لحاظ مسوليت فردي كه اختيار بيشتري در اين موضوع دارد بيشتر است. 
لذا بايد توجه داشت افرادي كه از روي هوا و هوس به اين امر اقدام ميكنند و با بروز كمترين اختلافات آنرا چاره كار خود ميدانند روزي بايد در مقابل خداوند متعال پاسخگو باشند كه آيا واقعا امكان ادامه زندگي به هيچ وجه وجود نداشته و آيا آنها همه سعي خود را براي ادامه زندگي كرده اند؟ و بايد پاسخ دهند چرا چيزي را كه خداوند امر به محكم و استوار كردن آن كرده براحتي از هم گسسته اند. لازم به ذکر است که شما عزیزان میتوانید برای انجام امور خانوادگی خود همچون طلاق، مهریه و... روی وکیل و مشاور حقوقی ما حسابی ویژه باز کنید. 
دفتر وکالت ما این قول را به شما عزیزان میدهد که تا پایان راه رسیدن شما به حقتان در کنارتان باشد. ما با دارا بودن مجرب ترین وکیل پایه یک دادگستری و سابقه فراوان لایق خدمت گذاری برای شما خوبان هستیم. پس این افتخار را به ما بدهید و از شماره های تماس پایین این مطلب با ما تماس بگیرید، تا با رزرو وقت نزد ما با مشاوره رایگان حضوری در خدمتتان باشیم. در کل سه نوع طلاق در قانون آمده است. اولین طلاق همان طلاق توافقی می باشد که طرفین با توافق کامل اقدام به طلاق میکنند. طلاق از جانب مرد و همینطور از جانب زن دیگر موارد می باشد. طلاق زوجه (زن) در صورتی امکان پذیر است که دوام زوجیت موجب عسر و حرج شود. البته باید این را هم خاطر نشان کرد که شرط در عقد نامه هم میتواند اختیار طلاق را به زوجه دهد. یکی از مباحثی که پس از طلاق در خصوص حقوق مالی زوجه مطرح می‌شود، وضعیت تقسیم دارایی‌های مشترک است.
 ماده 1118 قانونی مدنی ایران، استقلال مالی زن از شوهر را به رسمیت شناخته است. زن می‌تواند از حق مطالبه اجرت‌المثل ایام زوجیت استفاده کند. مطابق تبصره 6 ماده ‌واحده قانون اصلاح مقررات طلاق، پس ازطلاق، درصورت درخواست زوجه مبني برمطالبه حق‌الزحمه كارهايي كه شرعاً برعهده وي نبوده، دادگاه بدواً از طريق تصالح، نسبت به تأمين خواسته زوجه اقدام مي‌نمايد ودرصورت عدم امكان تصالح چنان‌چه ضمن عقد يا عقد خارج لازم درخصوص امور مالي شرط شده باشد) مانند شرط تنصیف دارایی(، طبق آن عمل مي‌شود و در غير اين صورت، هرگاه طلاق به درخواست زوجه نباشد و نيزتقاضاي طلاق ناشي ازتخلف زن ازوظايف همسري يا سوءاخلاق و رفتار وي نباشد. 
 شما عزیزان میتوانید با حضور در دفتر وکالت ما و صحبت حضوری با وکیل و مشاور حقوقی ما از مزیت مشاوره رایگان برخوردار بشوید. همچنین میتوانید این افتخار را به ما بدهید تا با وکیل پایه یک دادگستری مجربمان آقای شاهین قیصری که سابقه طولانی در عرصه های مختلف حقوقی را دارد، در پرونده های حقوقی و قضائی شما در کنارتان باشد. پس با ما تماس بگیرد.

با ما تماس بگیرید

www.vakilp1.com | info@vakilp1.com

021-44276324-5 | 09126773436

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است