محبوب ترین و موثرترین رویکردهای درمان چاقی و کاهش وزن | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

محبوب ترین و موثرترین رویکردهای درمان چاقی و کاهش وزن

محبوب ترین و موثرترین رویکردهای درمان چاقی و کاهش وزن

امروزه بسیاری از زنان و مردان آرزو دارند به وزن ایده آل و تناسب اندام دست یابند و از اینرو رویکردهای درمان چاقی و کاهش وزن بین همگان بسیار محبوب و فراگیر شده است اما کاهش وزن بدون نظارت یک پزشک متخصص میتواند سبب بازگشت مجدد وزن و حتی عوارض جبران ناپذیری از جمله افزایش بیش از حد توده های چربی و یا آسیب رساندن به وضعیت سلامت فرد شود. از این رو باید برای درمان چاقی و کاهش وزن به پزشک متخصص مراجعه نمود.

محبوب ترین رویکردهای درمانی چاقی شامل جراحی متابولیک -  کوچک کردن معده – درمان تیروئید و استفاده از حلقه معده است که هر یک از رویکردهای درمانی بسته به تجویز پزشک و سلامت فرد اگر همراه با برنامه غذایی سالم و فعالیت بدنی مناسب باشد، نتیجه مطلوب و موثر برای فرد به همراه خواهد داشت.

جراحی متابولیک در واقع روشی غیر قابل بازگشت و قطعی است که علاوه بر درمان چاقی سبب کنترل بیماری دیابت 2 نیز میگردد. در این روش با ایجاد تغییراتی در سیستم گوارشی، حجم ورود مواد غذایی به روده کاهش می یابد که در طول درمان سبب کاهش اشتها و وزن می گردد. جراحی متابولیک برای افراد بسیار چاق توصیه می‌شود که حداقل دو عامل خطرناک بیماری سلامت آنها را به مخاطره انداخته است.

حلقه معده برای کاهش حجم معده موثر بوده و از طریق جایگذاری یک باند یا حلقه سیلیکونی درون معده بیمار و از طریق لاپراسکوپ حلقه ای قرار میگیرد و در طول دوره های بعد ویزیت  توسط پزشک متخصص داخل حلقه مقداری سرم وایع تزریق می شود که سبب کاهش حجم سایز معده و تنگی حلقه و در نتیجه کاهش وزن میگردد.

رویکرد درمان تیروئید مربوط به درمان اختلالات تیروئید و افزایش وزن ناشی از آن است که امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از افراد بدون نظارت پزشک از داروهای درمان تیروئید برای درمان چاقی وعضله سازی استفاده میکنند که عوارض ناخوشایندی برای فرد به همراه دارد. از اینرو باید تحت نظارت پزشک متخصص رویکرد درمان تیروئید مانند درمان با ید، تجویز هورمون تیروئید، پرتو درمانی و ... در درمان این اختلالات و درمان چاقی ناشی از آن تجویز شود.

برای افراد دارای چاقی خطرناک رویکرد نوین جراحی کوچک کردن معده کاهش وزن، دستیابی به چالاکی و تناسب اندام را برای فرد تضمین می کند. کوچک کردن معده بعد از بیهوشی و به صورت لاپاروسکوپی در طی ا الی 2 ساعت طول می کشد. در رویکرد درمانی کوچک کردن معده پزشک با قراردهی بالن سیلیکونی نرم درون معده باعث کاهش وعده های غذایی و حس سیری می شود که البته این روش باید با اصلاح سبک زندگی و رعایت یک برنامه غذایی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم و پایدار صورت پذیرد.

دکتر هاشم موذن زاده  عضو انجمن جراحان درون بین و جراحان چاقی و جراحان ایران با سال‌ها تجربه و گذراندن دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی درمان چاقی مانند جراحی متابولیک – حلقه معده – درمان تیروئید و کوچک کردن معدهبا استفاده از ابزارهای نوین درمانی و متدهای پزشکی منطبق با استانداردهای بین المللی بهترین سطح کیفیت خدمات درمانی کوچک کردن معده را به صورت تضمین شده برای مراجعین خود به ارمغان می آورد. برای دریافت مشاوره و رزرو ویزیت از وبسایت دکتر هاشم زاده دیدن فرمایید.

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است