نتایج کالبدشکافی گلکسی نوت 8: طراحی ماژولار اما تعمیرپذیری سخت! | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

نتایج کالبدشکافی گلکسی نوت 8: طراحی ماژولار اما تعمیرپذیری سخت!

شرکت iFixit همواره با کالبدشکافی محصولاتی مانند گوشی و یا تبلت، میزان تعمیرپذیری آن‌ها را مشخص کرده و بدین ترتیب به خریداران لوازم الکترونیکی دید خوبی نسبت به آنچه که قصد خریدش را دارند، می‌دهد. آخرین محصولی که این شرکت اقدام به بازکردن قطعات سخت‌افزاری و کالبدشکافی آن نموده، پرچم‌دار جدید سامسونگ یعنی گلکسی نوت 8 می‌باشد. با اینکه این گوشی هوشمند نسبت به گوشی‌های رده بالای اخیر از قابلیت تعمیرپذریری بالاتری برخوردار می‌باشد اما متأسفانه نمی‌توان گفت تعمیر گلکسی نوت 8 کار ساده‌ای است.

برای انجام هر تعمیری بر روی گلکسی نوت 8، به ناچار باید پانل شیشه‌ای پشت دستگاه جدا شود و با توجه به میزان چسب زیادی که در این قسمت استفاده شده، جدا کردن پانل کار بسیار چالش برانگیزی خواهد بود. به علاوه، اگر بخواهید صفحه نمایش گوشی را تعویض کنید، باید هم قطعات مرتبط با صفحه نمایش و هم پانل پشتی دستگاه را جدا کنید که این کار نیز با توجه به شکننده بودن این دو قسمت و چسب زیادی که برای اتصال آن‌ها استفاده شده، کار بسیار دشواری می‌باشد.

کالبدشکافی گلکسی نوت 8 توسط iFixit

از طرف دیگر، گلکسی نوت 8 دارای قطعات ماژولار زیادی در داخل بدنه خود می‌باشد. این بدان معنی است که اگر با موفقیت و بدون آسیب رساندن به پانل شیشه‌ای، بتوانید به این قطعات دسترسی پیدا کنید، به راحتی و به صورت مستقل قادر خواهید بود آن‌ها را تعویض نمایید. یکی دیگر از مزایای ذکر شده در بحث تعمیر گلکسی نوت 8، استفاده از پیچ‌های استاندارد و متداول، در اتصال بخش‌های مختلف این گوشی می‌باشد.

خوشبختانه باتری گلکسی نوت 8 نیز قابل تعویض است، اما در اینجا هم استفاده غیرضروری از مقدار زیادی چسب و همچنین مشکل باز کردن پانل شیشه‌ای پشت بدنه، باعث شده تا کار به راحتی قابل انجام نباشد. در نهایت و پس از بررسی‌های انجام شده از سوی iFixit، گوشی گلکسی نوت 8 نمره 4 از 10 را به خود اختصاص داده است (نمره بالاتر نشان دهنده تعمیر راحت‌تر دستگاه می‌باشد). همان‌طور که اشاره کردیم، پرچم‌دار جدید سامسونگ با اینکه نسبت به گوشی‌های رده بالایی که امتیاز 1 را کسب کرده‌اند، موفق‌تر ظاهر شده اما این بدان معنی نیست که بتوانید به شخصه اقدام به تعویض قطعات سخت‌افزاری گوشی خود نمایید. بنابراین برای انجام هرگونه تعمیراتی، پیشنهاد می‌کنیم گوشی هوشمند خود را نزد تعمیرکاران ماهر و مجرب ببرید.

نتایج کالبدشکافی گلکسی نوت 8: طراحی ماژولار اما تعمیرپذیری سخت! دیجی رو

ادامه را مطالعه کنید در دی جی رو

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است