ثبت شرکت با مسئولیت محدود | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

تشکیل اشخاص حقوقی به منظور انجام فعالیتهایی که پیش از این به طور خصوصی و توسط افراد حقیقی انجام میشد یکی از برنامه هایی است که توسط دولت به منظور تشکیل نظام یکپارچه و ساماندهی به افرادی که در این زمینه ها فعالیت می نمایند. از این جهت تمام تجار یا اشخاصی که به نوعی فعالیت اقتصادی انجام می دهند و هم چنین افرادی که در حوزه خدمات انجام فعالیت می کنند، بایستی اقدام به ثبت یکی از انواع اشخاص حقوقی نمایند که به موجب قانون تجارت امکان ثبت آنها در ایران فراهم آمده است؛ انواع مختلفی که در قالب اشخاص حقوقی قابل ثبت می باشند عباراند از :

1- شرکت با مسئولیت محدود

 2- شرکتهای سهامی

3- شرکتهای تضامنی

4- شرکتهای مختلط سهامی

5 – شرکت مختلط غیرسهامی

6- شرکت تعاونی تولید و مصرف

7- شرکت نسبی

لزوم ثبت شرکت به دلایلی که در فوق به آنها اشاره شد باعث پیدایش موسسات یا شرکتهایی شده است که خدمات ثبت شرکت ارائه میدهند و افرادی که قصد ثبت شرکت را در هر یک از انواع مختلف دارند می توانند با مراجعه به این موسسات مراحل ثبت شرکت خود را شاهد باشند. یکی از این موسسات ثبتی، موسسه حقوقی ویونا می باشد که سالها با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری و کارشناسان ثبت شرکت، خدمات ثبت شرکت و ثبت برند، ثبت موسسه و اخذ کارت بازرگانی را به تمام متقاضیان ارائه میدهند.

به گزارش کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ویونا شرکت با مسئولیت محدود دارای بیشترین تعداد ثبت در این تمام انواع شرکتها می باشد، شاید دلیل اصلی این امر آسانی نسبی که در روند تکمیل مدارک و ثبت شرکت با مسئولیت محدود مورد نیاز است، باشد. این نوع از شرکتها در تمامی زمینه های کاری امکان  فعالیت را داشته و محدودیتی در مقایسه با سایر اشخاص حقوقی ندارند.

از مهمترین ویژگی هایی که ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارد نیاز به 2 نفر می باشد که این تعداد  کمترین عدد در ثبت انواع شرکتها می باشد . هر یک از افرادی که قصد حضور در شرکتهای با مسئولیت محدود را داشته باشند ملزم به ارائه تصویر برابر با اصل شده مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه و در صورتیکه از اعضای هیئت مدیره شرکت باشند بایستی جهت اخذ و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه جهت ارائه به اداره ثبت شرکتها اقدام نمایند.

هیئت مدیره شرکتهای با مسئولیت محدود متشکل از مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره می باشد و در صورتیکه اعضای بیشتری در شرکت حضور داشته باشند می توان سمت های دیگری را برای افراد تعیین کرد.

نکته مهمی که در خصوص اعضای هیئت مدیره وجود دارد مدت زمانی است که افراد در سمت های خود فعالیت می نمایند. مدت تصدی اعضای هیئت مدیره در شرکتهای با مسئولیت محدود از زمان ثبت شرکت به مدت نامحدود می باشد به جز مواردی که موسسین مدت محدودی را در نظر بگیرند و یا در هر زمان تصمیم به تغییر اعضای هیئت مدیره بگیرند.

یکی از مسائل مهمی که در ثبت شرکت بایستی به آن توجه خاص داشت تعیین نام شرکت می باشد. اداره ثبت شرکتها در این خصوص قواعد خاصی را در نظرگرفته است که متقاضیان ثبت شرکت ملزم به رعایت آنها می باشند از جمله این قواعد لزوم استفاده از کلماتی با ریشه فارسی و دارای معنی می باشد لذا استفاده از اسامی بیگانه مجاز نمی باشد و در صورت ارسال اینگونه اسامی، از طرف کارشناس واحد تعیین نام ، رد خواهد شد.

توضیح دیگری که می توان در خصوص ثبت شرکت با مسئولیت محدود بیان کرد در خصوص سرمایه می باشد که خود دلیل دیگری بر تقاضای بیشتر برای ثبت این نوع شرکت در مقایسه با سایر انواع اشخاص حقوقی می باشد. سرمایه در شرکتهای با مسئولیت محدود از نوع نقدی می باشد که طی تقاضانامه ای که بین شرکت تنظیم و به تایید تمام شرکا می رسد به آن اداره اعلام میگردد و لازم به ذکر است که نیازی به واریز سرمایه نزد اداره ثبت شرکتها و یا بانک نمی باشد.

به طور کل ثبت شرکت با مسئولیت محدود نسبت به سایر اشخاص حقوقی از مراحل ساده تری تشکیل شده است اما مطلب مهم استفاده از تجربه و دانش کارشناسانی نظیر ثبت شرکت ویونا در خصوص انتخاب نوع شرکت می باشد چراکه تبدیل انواع شرکتها به سادگی میسر نبوده و تنها در شرایطی خاص و با طی مراحل دشواری تبدیل برخی اشخاص حقوقی به هم قابل انجام می باشد، لذا ضروری است که در ابتدا تصمیم درستی گرفته شود تا درگیر مشکلات بعدی نشده و حداکثر استفاده از شرکت به عمل آید.

هدف موسساتی نظیر ثبت شرکت ویونا ارائه خدمات به متقاضیان ثبت شرکت و جلوگیری از اشتباهات غیرقابل اصلاحی است که گاهاً دیده شده و مشکلات فراوانی به دنبال داشته است. از این جهت همراهی مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ویونا میتواند باعث اطمینان خاطر از انجام صحیح مراحل ثبت شرکت باشد.

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است