مقایسه اختصاصی دوربین 4 پرچم‌دار: گلکسی S8‌ پلاس، ال‌جی G6، آی‌فون 7 و هواوی P10 پلاس! | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

مقایسه اختصاصی دوربین 4 پرچم‌دار: گلکسی S8‌ پلاس، ال‌جی G6، آی‌فون 7 و هواوی P10 پلاس!

مقایسه اختصاصی دوربین 4 پرچم‌دار: گلکسی S8‌ پلاس، ال‌جی G6، آی‌فون 7 و هواوی P10 پلاس!

اکثر کمپانی‌های سازنده تلفن‌های همراه، پرچم‌داران امسال خودشان را معرفی کرده‌اند. با اینکه برخی مدل‌ها همچون پرچم‌دار جدید سامسونگ و ال‌جی بر خلاف سال‌های گذشته مانور چندانی بر روی دوربین نداده‌اند و بیش از هر چیز طراحی مد نظرشان بوده اما مقایسه دوربین‌های پرچم‌داران مطرح بازار، همیشه یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها در حوزه فناوری بوده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا 4 پرچمدار خاص را در کنار یکدیگر قرار دهیم و به مقایسه دوربین آن‌ها بپردازیم.

برای این منظور 9 فاکتور متفاوت را در نظر گرفتیم تا ببینیم که دنیا از دید این پرچم‌داران چگونه است. شما کاربران همیشگی آی‌تی‌رسان می‌توانید در انتهای هر مرحله به مدلی که تصویر بهتری را ثبت کرده، رای دهید. نظرسنجی‌های این صفحه پس از یک هفته بسته خواهد شد؛ بنابراین برای آنکه نام گوشی‌ها را بدانید می‌بایست تا یک هفته دیگر و پایان نظرسنجی صبر کنید. پیش از شروع مراحل مقایسه بد نیست با شرکت کنندگان آشنا شوید.

ال‌جی G6: پرچمدار این‌ روزهای ال‌جی که به دوربین دوگانه 13 مگاپیکسلی مجهز شده، یکی از شرکت‌کنندگان در این رقابت است. این مدل همچنین دارای لرزش‌گیر اپتیکال بوده و گشادگی دیافراگم F/1.8 دارد و از دو فلاش LED هم سود می‌برد. دوربین سلفی G6 نیز یک نمونه 5 مگاپیکسلی است.

سامسونگ گلکسی S8‌ پلاس: پرچم‌دار کمپانی کره‌ای سامسونگ که از دوربینی 12 مگاپیکسلی استفاده می‌کند و تنها یک فلاش LED دارد. از دیگر ویژگی‌های این مدل می‌توان به F/1.7 و لرزش‌گیر اپتیکال اشاره کرد. S8‌ پلاس سامسونگ به یک دوربین سلفی 8 مگاپیکسلی مجهز است. بررسی این مدل را از اینجا بخوانید.

اپل آی‌فون 7: با اینکه مدت زیادی از معرفی این مدل می‌گذرد اما همچنان لقب پرچمداری اپل را به یدک می‌کشد. این سیب گاز زده از دوربینی 12 مگاپیکسلی سود می‌برد که توسط 4 فلاش LED دو رنگ همراهی می‌شود. گشادگی دیافراگم این مدل F/1.8 بوده و همچون رقبا از لرزش‌گیر اپتیکال نیز بهره‌مند است. آیفون 7 اپل دارای یک دوربین سلفی 7 مگاپیکسلی است.

هواوی P10 پلاس: آخرین شرکت کننده در این رقابت، پرچمدار شایسته هواوی است. محصولی که به دو دوربین 20 و 12 مگاپیکسلی مجهز شده تا حداقل روی کاغذ قدرتمندتر از سایرین باشد. این محصول چینی دارای دو فلاش LED دو رنگ بوده و به لرزش‌گیر اپتیکال مجهز شده است. ناگفته نماند که گشادگی دیافراگم دوربین اصلی برابر با F/1.8 بوده و دوربین سلفی این مدل نیز 8 مگاپیکسلی است.

نکته:

  • در تمام تست‌ها دوربین در حالت اتوماتیک بوده و از اپلیکیشن پیش‌فرض دوربین برای عکاسی استفاده شده است.
  • در این تست، نام اسمارت فون‌ها ذکر نشده تا کاربران بتوانند بدون تعصب به برند، مدلی که شایسته است را انتخاب کنند.
  • پس از گذشت 7 روز، نتایج این نظرسنحی به همراه نام گوشی‌ها و رتبه آن‌ها اعلام خواهد شد.
  • هفته آینده و در یک مقاله جداگانه، دوربین‌های سلفی این گوشی‌ها را نیز به‌صورت اختصاصی برای‌تان مقایسه می‌کنیم.

مرحله نخست

در این قسمت توسط 3 پروژکتور و در یک محیط کاملا بسته، نور کافی را برای ثبت بهترین عکس فراهم کردیم تا ببینم که این پرچمداران در این شرایط چگونه عمل می‌کنند. برای انتخاب بهتر می‌بایست به جزئیات ثبت شده از فیل‌ها، بک‌گراند تصویر و نوع تفکیک رنگ‌ها دقت کنید.

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

مرحله دوم

در این مرحله سعی کردیم در شرایطی که نور کافی در محیط نیست، عکاسی کنیم. دقت کنید که برای ثبت این تصاویر از نور فلاش گوشی‌ها استفاده نشده و تنها نوری که در اتاق هست از پنجره سمت چپ می‌تابد.

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

مرحله سوم

حالا وقت آن رسیده تا عملکرد این 4 مدل محبوب را در محیط کاملا تاریک بسنجیم. در این قسمت نیز می‌بایست به رنگ‌های ثبت شده و همچنین میزان روشنایی سوژه‌ها دقت کنید. ناگفته نماند که برای روشن شدن سوژه از فلاش خود گوشی‌ها استفاده کرده‌ایم.

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

مرحله چهارم

در شات بعدی تصمیم گرفتیم تا از فاصله نزدیک عکاسی کنیم. در این بخش بیش از هر چیز عملکرد افکت بوکه مد نظر ما بوده است. برای انتخاب درست، علاوه بر جزئیات ثبت شده می‌بایست به میزان تاری بک‌گراند نیز دقت کنید.

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

مرحله پنجم

در این مرحله سعی کردیم در یک محیط بسته با نور کافی عکاسی کنیم. همانطور که می‌دانید در این تصاویر ثبت جزئیات دقیق از چهره و طبیعی بودن آن از نان شب نیز واجب‌تر است!

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

مرحله ششم

این مرحله به یک تصویر مشخص اختصاص می‌یابد. اینجا نیمی از راه‌پله توسط یک چراغ روشن شده و بخش دیگر آن تاریک است. بنابراین تصویری که این تضاد را به بهترین شکل نشان دهد و نویز کمتری هم داشته باشد، قطعا برنده خواهد بود.

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

مرحله هفتم

هنگام عکاسی از مناظر طبیعی در طول روز، این نور خورشید است که بیشترین تاثیر را بر عکس می‌گذارد. حالا فکرش را بکنید که دوربین را مستقیما به سمت آن بگیریم. شما کدام مدل را انتخاب می‌کنید؟!

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

مرحله هشتم

در این مرحله تصمیم گرفتیم تا از یک محیط باز عکاسی کنیم. اینجا با توجه به رنگ‌های متعدد و شلوغی تصویر می‌بایست اکثر فاکتورهای مهم برای یک عکس خوب و باکیفیت را در نظر بگیرید.

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

مرحله نهم

یکی از فاکتورهای مهم در عکاسی، عدم کاهش کیفیت تصویر پس از زوم است. اینجا یک آگهی استخدام را پیدا کردیم و از دور مشغول عکاسی از آن شدیم. تصویر زیر در واقع کراپ شده تصویر مرحله هشتم است؛ در نتیجه می‌توانید هم میزان فاصله از سوژه را بسنجید و هم کیفیت تصویر بعد از زوم را! لازم به ذکر است که برای ثبت این تصاویر، میزان مگاپیکسل دوربین‌ها بر روی حداکثر تنظیم شده است.

کدام‌یک عکاس بهتری است؟

ادامه را مطالعه کنید در آی تی رسان

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است