از طریق افزونه جدید گوگل در برابر حملات فیشینگ ایمن بمانید! | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

از طریق افزونه جدید گوگل در برابر حملات فیشینگ ایمن بمانید!

 

گوگل اخیرا یک افزونه جدید را برای مقابله با حملات فیشینگ توسعه داده که به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد و افراد از طریق آن می‌توانند تا حدودی در برابر حملات فیشینگ ایمن باشند. این افزونه که Password Alert نام دارد به‌صورت رایگان در اختیار کاربران مرورگر کروم قرار گرفته است.

این افزونه از شما در دو حالت محافظت می‌کند، اول اینکه از طریق آن نمی‌توانید رمز عبور اکانت گوگل خود را در سایر سایت‌ها وارد کنید و دوم هم اینکه سایر سایت‌ها نمی‌توانند از اطلاعات حریم خصوصی شما مطلع شوند.

Password-Alert-tool

حملات فیشیبنگ زمانی صورت می‌گیرد که شما از یک رمز در چندین اکانت استفاده کنید و سودجویان نیز با بهره‌گیری از آن‌ها به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند که اکنون این افزونه تاحدودی باعث جلوگیری از چنین کاری می‌شود.

شیوه کار این افزونه نیز بدین صورت است که زمانی که شما پسورد اکانت گوگل خود را در یک وب‌سایت دیگر وارد می‌کنید به شما سریعا هشدار می‌دهد که پسورد مورد استفاده شما مخصوص سرویس گوگل است و ممکن است با استفاده از آن اطلاعات شما به خطر بیفتند. البته سرعت این عملکرد نیز بسیار بالاست و سیستم خیلی سریع زمانی که هنوز آخرین کارکتر را وارد نکرده‌اید، نمایش داده می‌شود.

استفاده از این افزونه کاربردی نیز بسیار راحت است. ابتدا افرونه Password Alert را از طریق لینک زیر برای مرورگر کروم خود دانلود و نصب کنید:

دانلود افزونه Password Alert از طریق فروشگاه نرم افزاری کروم

بعد از نصب، افزونه از شما درخواست می‌کند که شما نام کاربری و رمز عبور حساب جی‌میل خود را وارد کنید و بعد از این که اطلاعات وارد شده توسط سیستم تایید شد، فعالیت Password Alert رسما آغاز می‌شود.

زمانی که این هشدار نمایش داده شود شما دو گزینه دارید که می‌توانید از طریق یکی از آن‌ها ایمن بودن وب‌سایت مورد استفاده را تایید کنید و اطلاعاتتان را وارد نمایید و گزینه دیگر نیز پسورد وارد شده را حذف می‌کند و شما می‌بایست از یک کلمه عبور دیگر استفاده کنید.

نوشته از طریق افزونه جدید گوگل در برابر حملات فیشینگ ایمن بمانید! اولین بار در ITResan | اخبار و مقالات داغ آی تی پدیدار شد.

ادامه را مطالعه کنید در آی تی رسان

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است