فراخوان سامسونگ برای ماشین های لباسشویی خود بخاطر انفجار! | تازه های گوشی و تبلت | اخبار فناوری | اخبار | زوم لینک

فراخوان سامسونگ برای ماشین های لباسشویی خود بخاطر انفجار!

اوضاع برای سامسونگ زیاد خوب نیست.

سامسونگ که بخاطر انفجار گوشی های گلکسی نوت هنوز اوضاع مناسبی ندارد حالا برای 2.8 میلیون دستگاه ماشین لباسشویی فراخوان داده، این بار هم بخاطر انفجار!

بعد از انتشار گزارش کمیسیون ایمنی محصولات آمریکا CPSC مبنی بر انفجار 730 دستگاه ماشین لباسشویی که در آنها از بالا باز می شود و منجر به مصدومیت 9 نفر شده است، سامسونگ این تصمیم را گرفت.

الیوت کِی رئیس CPSC در این باره توضیح می دهد: ما درباره یک موقعیت بسیار خطرناک صحبت می کنیم، قسمت بالایی این دستگاه ها به طور کامل منفجر می شوند، گزارش های زیادی در این رابطه به ما رسیده.

او ادامه می دهد که قسمت بالایی این دستگاه ها بخاطر یک اشتباه طراحی به اندازه کافی ایمن نیستند.

این فراخوانی شامل 34 مدل ماشین لباسشویی فروخته شده از مارس 2011 تا نوامبر 2016 می شود. لیست کامل دستگاه هایی که شامل این فراخوان شده اند در اینجا موجود است.

ماشین لباسشویی منفجر شده سامسونگ
ماشین لباسشویی منفجر شده سامسونگ

سامسونگ به خریداران خود برای حل این وضع سه انتخاب داده است. اولین راهکار اعزام متخصصان سامسونگ به خانه ی مشتریان و حل مشکل دستگاه است که شامل تقویت قسمت بالایی ماشین لباسشویی و یک سال گارانتی رایگان اضافه است.

همچنین مشتریان می توانند از سامسونگ کمک هزینه ای برای خرید یک ماشین لباسشویی جدید دریافت کنند. این دستگاه می تواند از برندی به جز سامسونگ نیز باشد. در این حالت سامسونگ به طور رایگان ماشین لباسشویی جدید را با ماشین قبلی تعویض می کند.

همچنین اگر مشتریان در 30 روز گذشته ماشین لباسشویی خود را خریده باشند می توانند آن را پس دهند و مبلغ پرداخت شده را به طور کامل دریافت کنند.

در ماه سپتامبر نیز CPSC طی اطلاعیه ای هشدار داده بود که ماشین لباسشویی های سامسونگ مشکلات ایمنی دارند. در همان زمان سامسونگ اعلام کرد که دستگاه در هنگام شستن ملافه، لباس های بزرگ و پارچه های ضدآب ممکن است دچار لرزش های غیرطبیعی و آسیب رساندن به کاربر و اجسام اطراف شود.

این فراخوانی در حالی اتفاق می افتد که از ماه اگوست گزارش هایی مبنی بر انفجار دستگاه های نوت 7 منتشر شد که سامسونگ را مجبور کرد که برای دستگاه ها فراخوان صادر کند و در نهایت پس از حل نشدن این مشکل سامسونگ تولید دستگاه های گلکسی نوت 7 را به طور کامل متوقف کرد.

فراخوان سامسونگ برای ماشین های لباسشویی خود بخاطر انفجار! دیجی رو

ادامه را مطالعه کنید در دی جی رو

نظرات

در حال بارگذاری...
لطفا نام خود را وارد نمایید لطفا ایمیل خود را وارد نمایید لطفا نظر خود را بنویسید یک خطا رخ داده است